IMG 5719jlKasmet gausų būrį atlikėjų bei folkloro entuziastų sutraukiantis festivalis „Skamba skamba kankliai“ šią gegužę negalės vykti, tačiau visiems, pasiilgusiems dainų ir be jų neįsivaizduojantiems paskutiniojo pavasario savaitgalio, turime džiugią žinią – gegužės 30 dieną 14.00 val. įvyks solistų bei duetų koncertas „Čiulba čiulbutis“.

Šis koncertas – tai vienas iš tradicinių festivalio renginių, kuriame atliekamos vienbalsės, dvibalsės ir heterofoninės dainos. Joms būdingas švelnus, dažnai lyriškas atlikimas, savita nuotaika ir subtiliai išreikštas jausmingumas. Klausantis solinio ar duetų dainavimo išryškėja ne tik dainų vingrumas, bet ir atlikėjų balso, charakterio savitumas.

Koncerte dainuos jau gerai pažįstami folkloro atlikėjai: Veronika Povilionienė, Rytis Ambrazevičius, Janina Bukantaitė, Eglė Burkšaitytė, Daiva Steponavičienė, Loreta Sungailienė. Pasirodys ir šeimyniniai kolektyvai: Darius Mockevičius su sūnumis Martynu ir Mariumi, Audronė Vakarinienė su savo atžalomis Austėja bei Martynu. Debiutuos Eglė Česnakavičiūtė ir Rokas Kašėta, poetas Vladas Braziūnas, taip pat koncertuos ir nuolatiniai šio renginio dalyviai: ansamblio „Ratilio“ nariai, „Vilnėlės“, „Vilniaus dzūkulių“ ir kitų sostinės kolektyvų dainininkai.

Jau tradiciniu tapęs festivalio koncertas šįkart vyks netradiciškai: laikantis saugumo reikalavimų, koncerto salėje bus tik atlikėjai ir organizatoriai, tačiau renginys bus filmuojamas ir tiesiogiai transliuojamas internetu, festivalio Facebook paskyroje.

Go to top