bolnela

 

Moterų folkloro ansamblis „Bolnela” buvo įkurtas 2012 metais Bolnisi (Sakartvelas). Pagrindinis ansamblio tikslas – puoselėti bei gaivinti kartvelų tradicinės muzikos tradicijas etnokultūrine įvairove pasižyminčiame Kvemo Kartli rajone ir Bolnisi savivaldybėje. Taip pat ansamblis siekia atrasti ir atgaivinti kitų regionų dainas, kurios gyvojoje tradicijoje jau pamirštos.

 

„Bolnela” seka bei gilinasi į liaudies muzikos atlikimo tradicijas. Ansamblio repertuare – tradicinės kartvelų (dažniausiai moterų) dainos, kurias kolektyvas atlieka palydėdamas individualiais ar rateliniais šokiais. Jiems pritariama tradiciniais kartvelų instrumentais: daira – tradiciniu perkusiniu instrumentu, gaminamu medinį lanką aptempiant oda, chonguri – keturstygiu instrumentu, ir panduri – tristygiu instrumentu, paplitusiu rytinėje šalies dalyje.

„Bolnela” dažnai koncertuoja, dalyvauja folkloro festivaliuose, simpoziumuose, televizijos ir radijo projektuose, taip pat ir organizuoja renginius patys. Ansamblis 2018 metais išleido debiutinį albumą.

Šį ansamblį įkūrė monsinjoras Basil Akhvlediani su archivyskupo Ephrem palaiminimu. B. Akhvlediani yra „Bolnela” meno vadovas, o vadovė – Nana Valishvili, etnomuzikologė ir atlikėja, Valstybinio Sakartvelo Tautosakos centro Folkloro departamento vedėja.

 

„Bolnela“ vaizdo įrašą galite pamatyti ČIA

Go to top