THE KALYMNIAN UNION OF ATHENS

 

„The Kalymnian Union of Athens“ (liet. Atėnų kalimniečių sąjunga) įkurta 1936 m. Atėnuose, šiame mieste gyvenančių žmonių, kilusių iš Kalimno salos (Egėjo jūros pietryčiuose, Dodekano salų grupėje). Sąjungos tikslas – skleisti salos kultūrinį paveldą tiek Graikijoje, tiek užsienyje.

 

Kalimnas yra sala, pasižyminti itin turtinga ir įvairia muzikine ir šokių tradicija, kuri glaudžiai susijusi su salos gyventojų pagrindiniu amatu – nardymu renkant natūralias jūros kempines.

Saloje užrašytos dešimtys akritų liaudies dainų, bei 15-os skiemenų „absurdo“ kupletų, kurie pritaikyti jau esančioms populiarioms melodijoms. Šios ypatingo Bizantinio tono melodijos savo tematika apima visą žmogaus gyvenimo ciklą (lopšinės, vaikų dainos, vestuvinės ir darbo dainos, raudos) ir metų ciklą (Naujieji metai, Lozoriaus giesmės, karnavalai, Velykos).

Kalimno saloje pagrindiniai liaudies instrumentai yra smuikas, laouto (plieninių stygų liutnia), ir Kalimno dūda – tsambouna (dviejų burdonų dūdmaišis, kuriuo grodavo piemenys).

Atėnų kalimniečių sąjunga „Skamba skamba kankliai“ festivalyje pristatys įvairius šokius: „Issos“ (šokis ratelis, kurį visi šoka paprastai, o vedantysis improvizuoja žingsnelius), „Sousta“ (gyvybingas ratelis, kuriame improvizuoja du šokėjai), vyrų šokiai: „Thymariotikos“ beiMichanikos“ (mechanikas, mašinistas) – vienas įdomiausių Kalimno salos šokių, kuriame vaizduojamas nuo nardymo sukeltos dekompresijos ligos paralyžiuotas žmogus. Taip pat ratelis „Syrtos Politikos“ ir šokis poromis – „Dirlanta“.

Sąjunga bendradarbiauja su įvairiomis kultūros asociacijomis ir dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose festivaliuose. 

Kalimniečių sąjungos vadovas – Emmanouil Michailou, meno vadovas – Antonis Kokkinidis.

 

Pamatyti Kalimniečių sąjungos pasirodymą galite ČIA

 

 

Rėmėjai

Go to top