pAMESTA KLUMP andada kopija

 

Folkloro ansamblis „Pamesta klumpė“ susikūrė 2010 m., Melburne, Australijoje. Ansamblį sudaro dešimt Australijos lietuvių, kurie prikelia naujam gyvenimui archajiškas lietuviškas dainas.

 

Jų įprastą dainų repertuarą sudaro šelmiškai interpretuojamas lietuvių folkloras, su savito humoro prieskoniu, atsirandančiu retsykiais tiesiogiai verčiant dainų tekstus į anglų kalbą.

„Pamestoje klumpėje“ dainuoja lietuvių,  emigravusių į Australiją, palikuonys. Kadangi liaudies dainos yra dažnai perduodamos fonetiškai, ansamblis dainas interpretuoja ir adaptuoja savaip – tokiu būdu jų muzika lengvai pasiekia anglakalbio klausytojo ausį.

Gyvų pasirodymų metu žiūrovai sudominami  humoristiniais dainų pristatymais. Tokia muzikinė stilizacija sukuria suprantamas ir prieinamas tradicinio folkloro interpretacijas, kurias ansamblis kartais paįvairina ir naujausių populiariosios muzikus hitų atlikimu (papildytu unikaliu lietuvišku prieskoniu).

Festivaliui „Skamba skamba kankliai“ ansamblis pasistengė paruošti tradicinio skambesio programą. „Pamesta klumpė“ teigia, kad juos įkvėpė šiuolaikinės lietuvių liaudies muzikos grupės, tokios kaip „Kūlgrinda“, „Ugniavijas“, „Gilė“ ir „Sutaras“. 2015 m. jie išleido albumą „Lost in TransNations“, o 2016 m. – „No Sleep Till Kaunas”. „Pamesta klumpė“ yra surengusi pasirodymus Australijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje bei laimėjo apdovanojimus,  koncertavo Australijos ir Lietuvos televizijoje.

„Pamestą klumpę“ įkūrė ir jai vadovauja Steponas Levickis ir Gabrielle Staugaitytė-Zdanienė.

Vaizdo įrašą pamatyti galite ČIA

Rėmėjai

Go to top