KRALYTSYA

 

Folkloro ansamblis „Kralytsia“ susikūrė 1991 m., Kijevo nacionalinio kultūros ir meno universiteto Folkloro, liaudies dainų studijų ir tradicinės instrumentinės muzikos fakultete. Svarbiausia ansamblio kūrybinės veiklos kryptis – Ukrainos tradicijų – papročių, ritualų, dainų, choreografijos ir instrumentinės muzikos tyrimas, atlikimas ir populiarinimas.

 

Esminis ansamblio koncertinių programų šaltinis - etnografinių ekspedicijų metu surinkta medžiaga. Pagrindinį ansamblio repertuarą sudaro dainos, įrašytos Rivnės, Žytomyro ir Černigovo regionuose, taip pat Ukrainos Voluinės, Kijevo ir Padnieprės regionų dainos.

Teatrališka pasirodymų forma, ryškūs tradiciniai tautiniai kostiumai, liaudies dainų tradicijų imitavimas ir sceninis atlikimas suteikia šiam jaunimo ansambliui unikalumo ir originalumo.

„Kralytsia“ išleido penkis albumus, o Ukrainos nacionalinis radijo fondas sukaupė arti šimto ansamblio įrašytų liaudies dainų ir instrumentiniės muzikos atlikimo pavyzdžių, kuriuos naudoja savo transliacijose.

Ansamblis „Kralytsia“ yra koncertavęs beveik visoje Ukrainoje ir surengęs daug pasirodymų užsienyje. Jie yra Ukrainos ir tarptautinių konkursų laureatai, koncertavę Azerbaidžane, Baltarusijoje, Rusijoje, Turkmenistane, Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Olandijoje.

Ansambliui vadovauja profesorius Ivan Sinelnikov.

„Kralytsia“ vaizdo įrašą galite pažūrėti  ir paklausyti ČIA

 

Rėmėjai

Go to top