TENORE SANTA RUCHE ONIFERI

 

„Tenore Santa Ruche  Oniferi“ susikūrė 2003 m., Oniferi miestelyje, Barbagijos regione, Sardinijoje. Vyrai puoselėja cantu a tenòre – ypatingą tradicinio polifoninio dainavimo stilių, būdingą Sardinijos salai.

 

„Tenore Santa Ruche Oniferi” dainuoja keturi nariai, nes šiam žanrui būdinga būtent tiek balsų: trys vyrai atlieka pritariamąsias partijas, savo balsais imituodami skirtingus gyvulius, o ketvirtasis – švelniu ir melodingu balsu išdainuoja tekstus, pasakojančius įvairiausias istorijas.

Cantu a tenòre daininkai nedainuoja iš jokių natų ar dainynų – jų atliekama tradicinė muzika esti iš kartos į kartą perduodamas melodijų ir harmonijų derinys. Instrumentai čia nenaudojami – visa muzika kuriama tik vokaliniu būdu. 2005 m. UNESCO šį Sardinijos piemenų dainavimo stilių įtraukė į nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

„Tenore Santa Ruche Oniferi“ dalyvauja įvairiuose festivaliuose, dainuoja ne tik Sardinijoje, bet ir Italijoje ir kitur Europoje. Šių Santa Ruche daininkų išskirtinis dainavimo stilius yra būdingas būtent jų gimtąjam miesteliui Oniferi.

Šiuo metu grupė yra išleidusi du albumus: 2006 m. „A sa poesia“ ir 2010 m. „S‘Ebba candelada“. 2019 m. numatoma išleisti dar vieną „Tenore Santa Ruche Oniferi“ albumą.

Grupės nariai: 

Domenico Argiolas (boche - solo balsas), Vincenzo Caddori (mesu boche - antras balsas), Giuseppe Ruggiu (basciu - bosas), and Pasquale Piras (contra - kontratenoras).

Kviečiame žiūrėti VAIZDO ĮRAŠĄ.

 

 

Rėmėjai

Go to top