udmurt lt

„Ekton Korka“ udmurtų tradicinių šokių studija įkurta 1997 m. Įkvėpti vengrų „táncház“, grupės nariai Iževsko kultūros centre surengė keletą vakaronių (ekton korka), kuriose pagal tradicinį akomponimentą buvo šokami nestilizuoti udmurtų šokiai. Ekton korka daugeliui tapo ilgai laukta alternatyva sovietinės stilistikos folkloro ansambliams ir jų pseudo folklorinei choreografijai. Netrukus aktyviausi ekton korka vakaronių dalyviai susibūrė į udmurtų tradicinių šokių studiją „Ekton Korka“.

Per dvidešimt savo gyvavimo metų „Ekton korka“ studija tapo viena populiariausių tradicinio stiliaus grupių Udmurtijoje. Studija atlieka tradicinius šokius, žaidimus, instrumentinę muziką ir skirtingų Udmurtijos etnografinių grupių dainas. Jų repertuaras susideda iš daugybės šokių ir stilių, būdingų udmurtų tradicijai. Programoje skamba ritualinės (vestuvių, karių išlydėjimo, bitininkystės, krikštynų ir pan.) bei neritualinės (šokių, lyrinės ir kt.) dainos. Kadangi gyvojo udmurtų folkloro pagrindas yra svetingumas ir su juo susiję papročiai (su specifinėmis svečių sutikimo dainomis bei įvairiias šokiais), būtent jos dažniausiai tampa kolektyvo pasirodymų pagrindu. Dėl gausių variacijų ir šokio motyvų improvizacijų udmurtų šokiai pasižymi stipriu išskirtiniu charakteriu.

Kolektyvo repertuarą sudaro tradiciniai šokiai, dainos, instrumentiniai kūriniai. Juos grupės meno vadovas, choreografas ir etnologas Andrey Prokopyev kruopščiai atrenka ir paruošia sceniniam atlikimui. Studijos nariai yra profesionalūs folkloro muzikantai, dainininkai, šokėjai arba Udmurtijos universiteto etnologijos studentai bei alumnai. Grupė dėvi tik autentiškus kostiumus.

 

„Ekton Korka“ udmurtų tradicinių šokių studija nuolat dalyvauja įvairiuose fokloro renginiuose (festivaliuose, konferencijose ir kt.) savo šalyje ir užsienyje: Suomijoje, Estijoje, Vengrijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje, Rumunijoje.

Go to top