rsz de krekkel nyderlandai

 

„De Krekkel“ (pilnas pavadinimas: De Enscheder Spöllers en Daansers de Krekkel) – tai šokių grupė iš Nyderlandų Twente regiono, esančio Nyderlandų-Vokietijos pasienyje. 

Šis regionas savitas vietiniu dialektu ir tradicijomis.

„De Krekkel“ autentiškai pristato savo regiono kultūrą – tradicinius šokius, dainas, muziką bei kostiumus. 1952 m. grupę subūrė keli folkloro entuziastai, o dabar „De Krekkel“ vienija bemaž 30 narių. Pasirodymų metu atlikėjai dėvi originalius XIX a. antros pusės kostiumus, muzika atliekama akordeonu.

„De Krekkel“ šokiai yra autentiški ir kilę iš Rytų Olandijos. Panašūs šokiai šioje šalies dalyje yra atliekami daugelio folkloro grupių. „De Krekkel“ savo šokių pasirodymus paįvairina dainomis ir sakytiniu folkloru.

Ši folkloro grupė daug koncertuoja savo šalyje ir Vokietijoje. Be to, kasmet bendradarbiauja su kokiu nors kitu Europos folkloro kolektyvu – tokie renginiai padeda geriau susipažinti su kitomis kultūromis ir jų tradicijomis bei užmegzti naujas pažintis. Pastaraisiais metais „De Krekkel“ dalyvavo įvairiuose muzikos festivaliuose Italijoje, Portugalijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Švedijoje. Per daugiau nei 65-erius gyvavimo metus liko nedaug Europos šalių, kuriose „De Krekkel“ nebūtų koncertavę.

Įdomu tai, jog kasmet rugpjūčio pabaigoje „De Krekkel“ patys tradiciškai organizuoja nedidelį jaukų festivalį, kuriame pasirodo vietiniai ir užsienio atlikėjai, o šiemet grupė atvyksta ir į festivalį „Skamba skamba kankliai“!

 

Rėmėjai

Go to top