coverSSK2018

 GRAŽI TU, MANO. Didysis festivalio koncertas
Gegužės 26 d. (šeštadienis) 18.00 val.
Vaidilos teatre (A. Jakšto g. 9)


Festivalio „Skamba skamba kankliai“ Didysis koncertas „Graži tu mano“ – tai pasakojimas apie nuostabiai gražią Lietuvos gamtą, apie gamtos ir žmogaus paraleles lietuvių liaudies kūryboje, apie meilę gimtajam kraštui.
Lietuvos žemėje tūkstančius metų kūrėsi ir iki šiol gyvuoja Lietuvos valstybė. Ją saugojo ir gynė mūsų protėviai, seneliai ir tėvai.
Lietuvis – gamtos vaikas. Stiprybę sėmė iš protėvių kalbos, papročių ir jį supančios gamtos. Protėvių meilė gimtajai žemei ir jos grožis gyvena lietuvių liaudies dainose, padavimuose, pasakojimuose. Kiekvienas etninis Lietuvos regionas turi savo išskirtinius gamtos kampelius, tarmę, dainas, muzikos instrumentus, tautinį kostiumą, savito charakterio žmones.
Penkis Lietuvos etninius regionus koncerte atstovaus Vilniaus folkloro ansambliai „Ratilio“, „Virvytė“, „Vilniaus dzūkuliai“, „Ūla“, Kalvarijos savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Diemedis“ ir Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“.
Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį paminėsime kartu su mūsų koncerto svečiais, taip pat švenčiančiais savo valstybių atkūrimo 100-metį – folkloro ansambliais iš Estijos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos.

Rėmėjai

Go to top