coverSSK2018

„Vydraga” – vakar ir šiandien (vad. A. Klova)
Gegužės 24 d. (ketvirtadienis) 20.00 val.
Vaidilos teatras (A. Jakšto g. 9)


Žodis „vydraga“ yra senovinis ir sudarytas iš dviejų šaknų – vyda (vydėti) ir rega (regėti). Turėti „vydą“, arba vydos jėgą, reiškia sugebėti matyti ateitį, jausti įvykių seką. Iš šaknies „regėti“ kilęs ir žodis ragana. Taigi „Vydraga“ – ragana aiškiaregė, ragana – burtininkė, galinti matyti ateitį.
„Vydragai“ šiemet jau trisdešimt. Iš pradžių „Vydraga“ buvo didelis ansamblis – pats rengė folkloro ekspedicijas, buvo įkūręs jaunimo folkloro studiją, įrašė ir išleido nemažai albumų, parengė daugiau kaip dešimt skirtingų muzikinių programų, kuriose atsispindėjo visa Lietuvos folkloro istorija.

1996 m. Algirdas Klova savo vadovaujamą folkloro ansamblį perorganizavo į penkių, o vėliau septynių multiinstrumentalistų grupę (šiuo metu ansamblyje yra šeši nariai). Visi jie yra ilgamečiai folkloro entuziastai, per folkloro ekspedicijas šio meno mokęsi iš pirminio šaltinio – Lietuvos kaimo muzikantų. „Vydraga“ dalyvauja televizijos programose, bendradarbiauja su Lietuvos radijo fondais.
Trisdešimtmečio proga ansamblis nutarė prisiminti, kaip gera buvo muzikuoti visiems drauge, dideliame ansamblyje ir susiburs drauge vienam koncertui. Programoje gražiausios „Vydragos“ dainos, šokiai, instrumentinė muzika. „Vydragos“ gretose vėl išvysite Skirmantą Sasnauską, Arvydą Kirdą, Darių Butkų ir daug kitų šiuo metų garsių muzikantų.

Rėmėjai

Go to top