Po eitynių iš Rotušės a. į S. Daukanto a. susirinkę festivalio dalyviai, minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį ir folkloro sąjūdžio 50-metį,  kartu su žiūrovais padainuos dainų iš visų Lietuvos etnografinių regionų. Antroje festivalio baigiamojo koncerto dalyje dar kartą išvysime festivalio svečius iš Azerbaidžano, Baltarusijos, Egipto, Estijos, Kipro, Latvijos, Olandijos, Rusijos, Udmurtijos. Koncertą baigsime tradiciniais šokiais, kuriems gros, šokius rodys ir su visais festivalio dalyviais bei žiūrovais šoks „Nalšios“, „Poringių“, „Radastos“, „Jorės“ muzikantai ir šokėjai.

 

Skambės dainos:

„Uliokim, braliukai“

„Lek gervelė“

„A kano žali sodai“

„Šėriau žirgytį“ 

„Gana, sesute, gana uliocia“

„Bruolis sesis namylieji“

 

 

udmurt lt

„Ekton Korka“ udmurtų tradicinių šokių studija įkurta 1997 m. Įkvėpti vengrų „táncház“, grupės nariai Iževsko kultūros centre surengė keletą vakaronių (ekton korka), kuriose pagal tradicinį akomponimentą buvo šokami nestilizuoti udmurtų šokiai. Ekton korka daugeliui tapo ilgai laukta alternatyva sovietinės stilistikos folkloro ansambliams ir jų pseudo folklorinei choreografijai. Netrukus aktyviausi ekton korka vakaronių dalyviai susibūrė į udmurtų tradicinių šokių studiją „Ekton Korka“.

vilki lt

„Vilki“ priešistorė prasidėjo 1980-aisiais, kai susikūrė folkloro ansamblis, pavadintas I Pasaulinio karo Latvijos šaulių pajėgų vado Jukums Vācietis vardu. Toks žingsnis buvo prastai priimtas okupacinio sovietų režimo – KGB ėmė persekioti ir suėmė ansamblio vadovą Māris Ošs. Tada susikūrė kitas panašus ansamblis, bet jo veikla ir vėl buvo numalšinta KGB. Galiausiai 1987-aisiais susibūrė grupė „Liepavots“, kuri stengėsi populiarinti kultūrinį Latvijos karių paveldą. Kadangi grupė daug dėmesio skyrė dainoms ir karių gyvenimo būdui, nuspręsta persivadinti – taip 1992-aisiais savo veiklą pradėjo vyrų ansamblis „Vilki“.

rsz tausen lt

Folkloro grupė „Tausen“ susikūrė 2007-aisias.  Tai – mėgėjų meno ansamblis, kurio narės aktyviai domisi Rusijos tradiciniu folkloru ir nacionaliniu kostiumu.

lenkija

Makowska/Kozłowska/Balewicz – tai merginų trio iš Suvalkų regiono šiaurės rytų Lenkijoje. Merginos gyvena skirtingose regiono dalyse, todėl jų programą sudaro platus dainų repertuaras. Merginos atlieka Weronikos Zubowicz, Jano Jakubowski, Rodzinnio Zespół Z Rakowicz, Stanisławos Czuper dainas. Dainininkės yra dalyvavusios žymiausiuose Lenkijos tradiciniuose festivaliuose, pelniusios apdovanojimų.

 

Go to top