Archyvas

Tuva 1

Etno-folkloro ansamblis „Tyva“ susikūrė 1988 m. Tuvos respublikoje, kuomet vyko nacionalinės kultūros atgimimas. Jo tikslas – išsaugoti ir plėtoti khöömei, Tuvos gerklinio dainavimo, tradicijas.

estai

 

„Lüü-Türr” — tai archajinio vyriško dainavimo grupė, įkurta 2012 metais Arukiuloje, šiaurės Estijoje. Ansambliui artimiausios tradicinės archajinės estų regilaul dainos.

 

bolnela

 

Moterų folkloro ansamblis „Bolnela” buvo įkurtas 2012 metais Bolnisi (Sakartvelas). Pagrindinis ansamblio tikslas – puoselėti bei gaivinti kartvelų tradicinės muzikos tradicijas etnokultūrine įvairove pasižyminčiame Kvemo Kartli rajone ir Bolnisi savivaldybėje. Taip pat ansamblis siekia atrasti ir atgaivinti kitų regionų dainas, kurios gyvojoje tradicijoje jau pamirštos.

Karelija

 

Lietuvių liaudies šokių ansamblis „Aušra“ susikūrė 2013 m. Karelijos Respublikoje, Rusijos  šiaurėje. Tarp ansamblio narių – vietos lietuviai, lenkai, karelai, vepsai, estai ir rusai.

 

Gimtin

Ansamblis ,,Gimtinė“ buvo įkurtas 1988 metais ir šiandien gyvuoja globojamas Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos. Per 31 metus ne kartą keitėsi jo sudėtis, tačiau misija išliko ta pati – saugoti lietuvybę, puoselėti savo krašto tradicijas ir istorinę atmintį.

Go to top