Pasidainavimų ir pasišokimo vakaras „Oi, seniai, seniai…“ – tai galimybė šiandienos žmogui atsisukti atgal: pažvelgti į savą tradiciją ir pamąstyti apie save dabartyje. Vakaro metu dalyviai bus kviečiami susiburti Alumnato kieme ir ieškoti savo santykio su prigimtine kultūra: čia laukiami visų kartų atstovai, norintys patys atrasti bei įkūnyti tradiciją šiandienoje.

Rengėjų žodis

 

Vilniaus miesto folkloro bendruomenė džiaugiasi galimybe kaip ir seniau visiems kartu susirinkti, pasidainuoti ir pašokti ypatingoje, malonius prisiminimus gaivinančioje erdvėje – Alumnato kieme. Kartu tai ir galimybė pažvelgti į save – kas ir kokie esame šiandien? Ar tebėra mūsų tarpe vyriausios kartos atstovų, iš kurių perimame tradiciją, mokomės? Ar brandaus amžiaus žmonėms, o ypač jaunimui, patraukli prigimtinė mūsų kultūra, ar tebėra ji mūsų kasdienio gyvenimo dalis, ar jau tik scenoje rodoma vertybė? Ir pagaliau ar perduodame visa tai savo vaikams, ar jie šiandien šalia, kartu su mumis laisvalaikiu (dainuoja) ir šoka drauge?

Į visus šiuos klausimus ir atsakysime, susirinkdami ketvirtadienį į pasidainavimų ir pasišokimo vakarą „O, seniai, seniai…“, kuriame visų kartų atstovai ras ką veikti: vaikai kartu su tėveliais šėls ir žais, jaunimas įrodys, kad jau verti dalyvauti „vakaruškose“, ne tik šokti, bet ir geriau už kitus šokti kad ir populiariąją polką, vyresnieji puikuosis gyvenimo patirties nuspalvinta ypatinga šokio raiška, o vyriausieji nė kiek nesipuikuodami stebins šokio atlikimo autentiškumu, natūraliai perimtos tradicijos tikrumu.

Rengėja Audronė Vakarinienė

„Taigi su džiaugsmu po daugelio metų grįžtame prie ištakų – į tokį mielą Alumnato kiemą! Todėl ir vakaro pavadinimas – „Oi, seniai, seniai...“

Rengėjas Rytis Ambrazevičius

Rėmėjai

Go to top