Ulijana„Anos šalies svotai“ – vienas iš tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ renginių, skirtų užsienio šalių folklorui pristatyti.
Uliana Horbachevska yra ukrainiečių dainininkė, aktorė, režisierė, archajiškų dainų ir senovinių religinių giesmių tyrinėtoja, kurianti naujas šiuolaikinio meno formas muzikos, teatro, literatūros bei tarpdisciplininiuose projektuose. Ji remiasi archajine ukrainiečių dainavimo tradicija, o savo projektuose tradicinį dainavimą supina su šiuolaikinės muzikos žanrų – džiazo, elektronikos, simfoninės muzikos – improvizacijomis. Daugelyje projektų dainininkė bendradarbiauja su žinomais muzikos atlikėjais ir aktoriais iš viso pasaulio.
Vienas paskutinių ir svarbiausių Ulianos Horbachevskos režisuotų projektų –„Ukraine – Terra Incognita“. Tai šiuolaikinė opera, dedikuota operos dainininkui Vasilui Slipakui, kuris, prasidėjus Maidano įvykiams, paliko sceną ir, atsisakęs karjeros, tapo savanoriu, o vėliau žuvo vykdydamas karinę užduotį.
Projektas gimė iš idėjos tradicinę ukrainiečių dainą, ypač polifoniją, perkelti į operos sceną, permąstant senovės dainų klodus, sujungiant juos su šiuolaikiniu menu. Projekto metu susibūrusi grupė tęsia veiklą iki šiol ir pasivadino taip pat: „Ukraine – Terra Incognita“. Būtent su šia grupe Uliana Horbachevska parengė festivaliui skirtą koncertą, kuriame ir atskleis tradicinių Ukrainos polifoninių dainų grožį.
Koncertą „Anos šalies svotai“ bus galima išvysti dvejopai.
🎥 Stebėkite transliaciją festivalio Facebook puslapyje.
🎞️ Taip pat renginį galite išvysti festivalio ekrane, įrengtame Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme; nemokami bilietai į kiemą platinami čia: https://bit.ly/3wpSZfB.
 
Go to top