MiarežaAnos šalies svotai. Baltarusių folkloro grupė „Miareža“
„Anos šalies svotai“ – vienas iš tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ renginių, skirtų užsienio šalių folklorui pristatyti.
Ansamblio „Miareža“ pavadinimas reiškia apsiuvimą, sujungiantį audinio pakraščius. Toks pavadinimas pasirinktas ne veltui – dainininkių dėmesį traukia Baltarusijos paribių kultūra: pasienis su Lenkija, Lietuva, Latvija, Rusija ir Ukraina. Šios vietovės tarsi puošniu dygsniu apjungia Baltarusijos ir kaimyninių tautų muzikines tradicijas.
Grupės repertuare skamba archajinės ir lyrinės dainos, kurias atlikėjos perima folklorinių ekspedicijų metu, o taip pat nagrinėdamos archyvuose saugomus įrašus. Tačiau grupės veikla neapsiriboja vien dainavimo tradicijų pažinimu – merginos taip pat atlieka instrumentinę muziką, dalyvauja kalendorinėse šventėse, atkuria įvairių vietovių tautinius kostiumus, kuriuos ir vilki savo pasirodymų metu. Grupės dalyvės aktyviai veikia ir folkloro integravimo į šiuolaikinį pasaulį procesuose: organizuoja mokymus, dalyvauja modernizuoto folkloro projektuose, rengia tradicines šventes miestuose.
Grupė jau yra išleidusi 3 albumus: „Čarnobyl“ (2016), „Žyta. Žycejka“ (2016) ir „Pra kachannie i liubou“ (2019).
Koncertą „Anos šalies svotai“ bus galima išvysti galima dvejopai.
🎥 Stebėkite transliaciją festivalio Facebook puslapyje.
🎞️ Taip pat renginį galite išvysti festivalio ekrane, įrengtame Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme; nemokami bilietai į kiemą čia: https://bit.ly/3hCwakL
 
Go to top