Archyvai 4„Archyvai atsiveria“ – tai Archyvų metams paminėti skirtas renginių ciklas, vyksiantis tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ metu.
Lietuvoje turime turtingą tautosakos užrašymo istoriją, kurios medžiaga renkama ir saugoma įvairiuose archyvuose. Juos „atverti“ padės tautosakos archyvų atstovai, kurie supažindins su archyvų veikla bei juose kaupiama medžiaga. Ką slepia archyvai? Kaip renkamas ir saugomas folkloras? Kur ieškoti archyvinių įrašų? Kviečiame klausyti pokalbių ir pažinti tautosakos lobynus!
___
Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Filologijos katedros folkloro laboratorijoje nuo 1976 m. kaupiama unikali studentų dialektologinės ir tautosakinės praktikos metu Klaipėdos krašte, Žemaitijoje ir kituose Lietuvos regionuose surinkta medžiaga, mokslinė ir metodinė literatūra, įvairūs liaudies muzikos instrumentai.
Kuršių nerijos kuršininkų kalbos ir etninės kultūros archyve saugomos publikacijos, rankraščiai, ikonografija, filmai ir filmuota ekspedicijų medžiaga, garso įrašai ir jų iššifruoti tekstai, kiti dokumentai. Dokumentuose fiksuojamas laikotarpis nuo XVI a. iki XX a. 60-ųjų metų, kai kraštą paliko absoliuti dauguma autochtonų.
Renginio metu bus demonstruojama archyvuose saugoma medžiaga bei supažindinama su Klaipėdos krašto tautosakos archyvais. Archyvo veiklą pristatys Klaipėdos universiteto profesorė dr. Lina Petrošienė.
Renginį bus galima stebėti festivalio Facebook paskyroje.
Go to top