Archyvai 3„Archyvai atsiveria“ – tai Archyvų metams paminėti skirtas renginių ciklas, vyksiantis tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ metu.
Lietuvoje turime turtingą tautosakos užrašymo istoriją, kurios medžiaga renkama ir saugoma įvairiuose archyvuose. Juos „atverti“ padės tautosakos archyvų atstovai, kurie supažindins su archyvų veikla bei juose kaupiama medžiaga. Ką slepia archyvai? Kaip renkamas ir saugomas folkloras? Kur ieškoti archyvinių įrašų? Kviečiame klausyti pokalbių ir pažinti tautosakos lobynus!
___
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Mokslo centro Etnomuzikologijos skyriaus Muzikinio folkloro archyvas pradėtas kaupti 1950 m., kai liaudies dainininkus imta kviesti įrašams į konservatorijos fonoteką. Ekspedicijose dainos iš pradžių būdavo užrašomos iš klausos, o nuo 1958 m. – nešiojamais magnetofonais. Šiuo metu archyve sukaupti gausūs nuotraukų, vaizdo ir garso įrašų fondai.
Renginio metu Muzikinio folkloro archyvo veiklą pristatys Etnomuzikologijos skyriaus vedėja Varsa Liutkutė-Zakarienė. Bus demonstruojama archyve saugoma garso ir vaizdo medžiaga, prisimenami archyvo įkūrėjai bei puoselėtojai.
🎥 Stebėkite transliaciją festivalio Facebook paskyroje.
Go to top