Nakties muzikaGirių dvasios“ ir „Šalavija“. Sutartinių ir elektroninės muzikos pynė
„Girių dvasios“ – įvairių elektroninės muzikos projektų autorius, dub techno muzikos kūrėjas Evaldas Azbukauskas, kilęs iš Mažeikių. Tarp daugybės įkvėpimo šaltinių svarbią vietą jo kūryboje užima ir baltiškoji kultūra. „Girių dvasios“ išleido ne vieną albumą, kuriame elektroninės muzikos kompozicijos derinamos su tradicinės muzikos atlikėjų įrašais. Kaip teigia pats kūrėjas, vieni, klausydami jo muzikos, ramiai užmiega, kiti, nepritrūkdami energijos, šoka iki paryčių. Šio specialaus renginio metu žiūrovai turės galimybę išgirsti gyvai skambančias sutartines, persipinančias su „Girių dvasių“ elektroninės muzikos garsais.
Senąsias lietuvių polifonines giesmes – sutartines – atliks grupė „Šalavija“ iš Vilniaus. Tai keturių moterų grupė, kurios branduolį šiuo metu sudaro etnomuzikologijos studijas baigusios ar tebestudijuojančios folkloro mylėtojos. Grupės įkūrėja yra ir šio projekto sumanytoja Eglė Kašėtienė. Grupėje taip pat gieda Greta Andriuškaitė, Greta Gražulytė ir Marija Garnak.
Dainininkės domisi ir siekia perteikti kuo autentiškesnę sutartinių atlikimo specifiką, vokalines, dialekto subtilybes. Vengdamos didelių vokalinio atlikimo interpretacijų bei siekdamos klausytojui padovanoti kuo autentiškesnį senąjį polifoninių giesmių skambesį, šios atlikėjos parodo savitą požiūrį į tradicinės muzikos bei šiuolaikinių muzikos žanrų jungtį.
Šis bendras projektas kol kas viešai skambėjo vos keletą kartų: tarptautiniame kultūros paveldo festivalyje „Lauksnos“ Klaipėdoje (2019), Klaipėdos etnokultūros centro kiemelyje (2020) ir atviroje kūrybinėje erdvėje-galerijoje „Pokšt“ Utenoje (2020).
Šiais metais „Šalavija“ drauge su „Girių dvasiomis“ ketina išleisti albumą, kuriame bus įamžintas kelerių metų draugystės ir bendros kūrybos rezultatas.
Koncertas „Nakties muzika“ vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje. Jį išvysti galima trejopai.
🎫 Apsilankykite renginyje su išankstiniu bilietu; nemokami bilietai platinami čia: BILIETŲ NEBĖRA
🎥 Stebėkite tiesioginę transliaciją festivalio Facebook ir YouTube paskyrose.
🎞️ Taip pat renginį galite išvysti festivalio ekrane, įrengtame Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme; nemokami bilietai į kiemą čia>>> 
Go to top