Saucejas„Anos šalies svotai“ – vienas iš tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ renginių, skirtų užsienio šalių folklorui pristatyti.
Saucējas – tai 2003 m. susikūrusi tradicinio dainavimo grupė iš Latvijos Kultūros akademijos. Jos narės domisi tradicinio latvių dainavimo stiliais ir technikomis, ypatingą dėmesį kreipdamos į daugiabalsio dainavimo tradicijas. Grupės repertuaras įvairus – nuo archajiškos polifonijos, pavyzdžiui, burdoninio dainavimo, iki įvairių vėlesnių daugiabalsio dainavimo žanrų, susijusių su kalendorinėmis, šeimos šventėmis, kasdieniu gyvenimu ir įvairiais buities darbais.
Plėsdamos savo repertuarą, atlikėjos nagrinėja archyvinius įrašus, o taip pat dalyvauja folklorinėse ekspedicijose, perimdamos tradiciją tiesiogiai iš jos pateikėjų. Grupės narės taip pat domisi dainavimo kontekstais, atskirų dainininkų požiūriu į dainą ir dainavimą.
Grupė dalyvauja įvairiuose festivaliuose Latvijoje ir svetur (Italijoje, Austrijoje, Slovėnijoje, Gruzijoje, Lenkijoje ir kt.).
Grupė yra išleidusi nemažai albumų: „Saucējas“ (2007), „Dziediet, meitas, vokorā“ (2012), „Saucējas: en concert a Paris“ (2014), „Trīci, munu ustabeņi!“ (2015), „Dabā (In Nature)“ (2021).
Koncertą „Anos šalies svotai“ bus galima išvysti galima dvejopai.
🎥 Stebėkite tiesioginę transliaciją festivalio Facebook ir YouTube paskyrose.
🎞️ Taip pat renginį galite išvysti festivalio ekrane, įrengtame Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme; nemokami bilietai į kiemą čia>>>
Go to top