Paroda1

Tarptautinį folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“ šiemet papuoš dvi tautodailės parodos. Viena jų – audėjos Aldonos Valkauskienės personalinė darbų paroda, kuri veiks Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje nuo gegužės 28 iki birželio 13 dienos.
A. Valkauskienė gimė 1945 m. Kaišiadorių rajone, Dijokiškių kaime. Gausioje Pranės ir Prano Morkūnų šeimoje augo penkios seserys ir brolis. Mama buvo gera audėja ir visas savo dukras išmokė šio amato. Didelių mokslų Aldona nebaigė – pasirinko audėjos kelią, nes šis buvo įdomus ir labiau prie širdies. Be to, audimas jai ne tik patiko, bet ir sekėsi. Aldona, sekdama močiutės ir mamos pavyzdžiu, išmokė austi savo dukras ir anūkę – tai jau penktoji audėjų giminės karta.
Tautodailininkė aktyviai dalyvauja regioninėse, respublikinėse liaudies meno parodose Lietuvoje ir užsienyje. Ji yra surengusi keletą personalinių parodų, pelniusi geriausio Kauno apskrities liaudies meistro laureatės diplomą. Savo audinius demonstruoja ir jais prekiauja tarptautiniuose festivaliuose, tautodailės mugėse.
Audėjos gyvenimo kraitis nekuklus: virš 30 lovatiesių, 40 staltiesių, apie 100 skarų ir dar daugiau šalikų, staltiesėlių, užvalkalų pagalvėlėms… Autorė jaučia spalvas, darbuose vyrauja santūri kompozicija, geometriniai motyvai.
Jos austomis skaromis pasidabino gausus būrys lietuvaičių ir užsieniečių, tarp kurių – ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, įvertinusi kruopštų audėjos rankų darbą.
Go to top