Archyvai 1 

„Archyvai atsiveria“ – tai Archyvų metams paminėti skirtas renginių ciklas, vyksiantis tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ metu.
Lietuvoje turime turtingą tautosakos užrašymo istoriją, kurios medžiaga renkama ir saugoma įvairiuose archyvuose. Juos „atverti“ padės tautosakos archyvų atstovai, kurie supažindins su archyvų veikla bei juose kaupiama medžiaga. Ką slepia archyvai? Kaip renkamas ir saugomas folkloras? Kur ieškoti archyvinių įrašų? Kviečiame klausyti pokalbių ir pažinti tautosakos lobynus!
___
Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Lietuvių tautosakos archyvas – didžiausia ir seniausia Lietuvoje tautosakos saugykla, turinti ir gausią fonoteką bei fototeką. Praėjusio šimtmečio pabaigoje pradėta kaupti ir videoteka.
Seniausias rankraštis datuojamas 1800 m., nuotrauka – 1907 m. Pirmieji garso įrašai į volelius buvo įrašyti 1908 m., į plokšteles – 1935 m., į magnetines juostas – 1952 m., seniausias vaizdo įrašas – 1972 m.
Renginio metu Lietuvių tautosakos archyvo vedėja dr. Austė Nakienė pristatys archyvo istoriją, demonstruos archyve saugomą medžiagą ir kvies artimiau pažinti archyvo veiklą.
Renginio vedėjas – Albinas Plėšnys.
🎥 Stebėkite transliaciją festivalio Facebook paskyroje.
 
Go to top