Les Anciens de La Farandole – Alpių ragų muzikantų grupė iš Šveicarijos, Fribūro regiono.

Alpių piemenų ragas – nacionalinis Šveicarijos instrumentas, žinomas jau nuo XVI a. Jį piemenys naudojo komunikacijai kalnuotuose Europos regionuose nuo Alpių ligi pat Karpatų kalnų. Koncertai neapsieina be tradicinių vėliavos mosuotojų – šis paprotys Šveicarijoje žinomas dar nuo viduramžių! Vėliava mosuojama laikantis tam tikrų griežtų taisyklių.

Ne tik pasirodymai, bet ir muzikantų kostiumai žiūrovą nukelia į Šveicariją. Atlikėjų apranga atspindi dvikalbę Fribūro regiono (ir bendrai visos Šveicarijos) aplinką: moterų kostiumai yra tipiški prancūziškajai šalies daliai (ilga suknelė, prijuostė, pirštinaitės ir galvos apdangalas iš kaspinų), vyrų – vokiškajai (ilgos juodos kelnės, raudonas švarkas ir balti marškiniai pūstomis rankovėms). Vėliavos mosuotojai apsirengę tipiniais Alpių piemenų (vadinamųjų armaillis [armayi’]) rūbais, o jų liemenės dekoruotos šiam kraštui būdingais edelweiss – alpinės liūtpėdės – žiedais.

Ansamblis yra koncertavęs Graikijoje, Naujojoje Zelandijoje, Švedijoje, Suomijoje, Estijoje, o šiemet yra laukiamas Lietuvoje – 45-ajame festivalyje „Skamba skamba kankliai“!

Rėmėjai

Go to top