2018

udmurt lt

„Ekton Korka“ udmurtų tradicinių šokių studija įkurta 1997 m. Įkvėpti vengrų „táncház“, grupės nariai Iževsko kultūros centre surengė keletą vakaronių (ekton korka), kuriose pagal tradicinį akomponimentą buvo šokami nestilizuoti udmurtų šokiai. Ekton korka daugeliui tapo ilgai laukta alternatyva sovietinės stilistikos folkloro ansambliams ir jų pseudo folklorinei choreografijai. Netrukus aktyviausi ekton korka vakaronių dalyviai susibūrė į udmurtų tradicinių šokių studiją „Ekton Korka“.

rsz tausen lt

Folkloro grupė „Tausen“ susikūrė 2007-aisias.  Tai – mėgėjų meno ansamblis, kurio narės aktyviai domisi Rusijos tradiciniu folkloru ir nacionaliniu kostiumu.

vilki lt

„Vilki“ priešistorė prasidėjo 1980-aisiais, kai susikūrė folkloro ansamblis, pavadintas I Pasaulinio karo Latvijos šaulių pajėgų vado Jukums Vācietis vardu. Toks žingsnis buvo prastai priimtas okupacinio sovietų režimo – KGB ėmė persekioti ir suėmė ansamblio vadovą Māris Ošs. Tada susikūrė kitas panašus ansamblis, bet jo veikla ir vėl buvo numalšinta KGB. Galiausiai 1987-aisiais susibūrė grupė „Liepavots“, kuri stengėsi populiarinti kultūrinį Latvijos karių paveldą. Kadangi grupė daug dėmesio skyrė dainoms ir karių gyvenimo būdui, nuspręsta persivadinti – taip 1992-aisiais savo veiklą pradėjo vyrų ansamblis „Vilki“.

lenkija

Makowska/Kozłowska/Balewicz – tai merginų trio iš Suvalkų regiono šiaurės rytų Lenkijoje. Merginos gyvena skirtingose regiono dalyse, todėl jų programą sudaro platus dainų repertuaras. Merginos atlieka Weronikos Zubowicz, Jano Jakubowski, Rodzinnio Zespół Z Rakowicz, Stanisławos Czuper dainas. Dainininkės yra dalyvavusios žymiausiuose Lenkijos tradiciniuose festivaliuose, pelniusios apdovanojimų.

 

rsz leigarite estija1

Folkloro dainų kolektyvas „Leigarite lauljad“ („Leigarid dainininkai“) atlieka archajines estiškas dainas regilaul bei naujesnes dainas ar balades, dainuotas Estijoje nuo XIX a. pabaigos. Didelis dėmesys skiriamas sūpuoklinėms dainoms, kurios yra išskirtinė pavasarinio šiaurės Estijos folkloro dalis. Kolektyvas taip pat atlieka daug dainuojamųjų žaidimų ir groja keletu instrumentų (kanklėmis, dūdmaišiu).

 

rsz lachin azerbaidžanasFolkloro grupės iš Azerbaidžano „Lachin“ sudėtyje yra keturi garsūs atlikėjai, puoselėjantys mugam tradiciją: Parviz Farhadov (kemanča, ilgakaklis smaiginis smuikas), Adalat Behbudov (taras, ilgakaklė gnaibomoji liutnia), Tughay Ismayilov (vokalas), Mujghan Guliyeva (šokis).

rsz art appreciation egiptas

Egipto liaudies šokių grupę „Art Appreciation“ kuruoja Egipto Arabų Respublikos Kultūros ministerija. Grupė yra dalyvavusi daugybėje vietinių ir tarptautinių renginių. Iš viso šioje liaudies šokių grupėje yra 30 šokėjų bei muzikantų.

Grupė „Art Appreciation“ puoselėja Egipto kultūrinį paveldą ir skatina talentingus jaunus žmones atgaivinti senąją liaudies šokios tradiciją.

rsz guda baltarusija

Baltarusiško folkloro šaltiniai – išties neišsemiami: audimas, pynimas iš vytelių, turtinga tautodailė ir tradicijos. Baltarusijos tradicinio folkloro grupė iš Minsko „Guda“ puoselėja ir skleidžia savo krašto folkloro tradicijas.

rsz to vima kipras

Folkloro klubas „To Vima“ susikūrė 1992 m., siekiant populiarinti Kipro salos tradicinę kultūrą. Pagrindinė klubo užduotis yra bendradarbiavimas su kitomis kultūros institucijomis ir folkloro grupėmis Kipre, ypač graikiškojoje salos dalyje, bei užsienyje.

rsz de krekkel nyderlandai

 

„De Krekkel“ (pilnas pavadinimas: De Enscheder Spöllers en Daansers de Krekkel) – tai šokių grupė iš Nyderlandų Twente regiono, esančio Nyderlandų-Vokietijos pasienyje. 

rsz ieškomi savanoriai ssk 2018

IEŠKOME SAVANORIŲ! Jei esi smalsus(-i), darbštus(-i) ir iniciatyvus(-i) – labai laukiame tavęs savo organizacinėje komandoje.
Pažadame gražius įspūdžius, gerą nuotaiką ir savanorystės pažymėjimą!
Norinčius prisidėti prašome užpildyti savanorystės anketą: https://goo.gl/forms/0oiwHel5gIt9kP3g1
Daugiau informacijos el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Rėmėjai

Go to top