2017

Nematerialaus kultūros paveldo apsaugos konvencijos sąvadui sudaryti ieškome praėjusių festivalių programėlių (1973-2000 m.)!ssk programeles

 

Savo stalčiuose ar lentynose turite 1973-2000 m. vykusių festivalių „Skamba skamba kankliai“ programėlių, menančių gražius įspūdžius?

Jei taip, labai laukiame žinių apie tai el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ar telefonu (85) 212 2593.

 

2017 m. gegužės 28 d. 14–16 val.

 

VILNIAUS UNIVERSITETO ISTORIJOS FAKULTETO KIEMAS

  • Radviliškio folkloro ansamblis AIDIJA (vad. Donatas Stakvilevičius)
  • Vilniaus folkloro ansamblis VILNIAUS DZŪKULIAI (vad. Daiva Steponavičienė)
  • Vilniaus folkloro ansamblis INTAKAS (vad. Rytis Ambrazevičius)
  • Vilniaus folkloro ansamblis MINDRĖ (vad. Rytis Ambrazevičius)
  • Vilniaus folkloro ansamblis DIJŪTA (vad. Rūta Žarskienė)
  • Vilniaus folkloro ansamblis VISI (vad. Evaldas Vyčinas)

Thomas M. Rüst groja Alpių ragu jau daugiau nei 20 metų ir gerai pažįsta šveicariškosios scenos ypatumus: yra dalyvavęs Šveicarijos Alpių ragų muzikantų sąjungos veikloje, buvo Thierstein-Laufental regiono Alpių ragų grupės prezidentas bei Allschwil miesto Alpių ragų grupės narys. T. Martin Rüst muzikinė patirtis taip pat apima aukštą muzikinį išsilavinimą (Bazelio muzikos akademija) bei pasirodymus ne tik Šveicarijoje, bet ir užsienio šalyse (Vokietijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose, Japonijoje, Butane).

Kapela „Колiсьнiя“ (Kolisniya) (tarmiškai „Senovė“) iš Baltarusijos susibūrė dar 2008-aisiais ir vienija tris muzikantus: Dzianį Sukhi (smuikas, dūdmaišis, būgnas), Stasą Čavus (smuikas, dūdmaišis) ir Sergejų Čubrik (dūdmaišis, cimbolai). „Колiсьнiя“ (Kolisniya) dažniausiai groja smuiko muziką iš pietų Baltarusijos, rytinės ir centrinės Polesės. Greta smuiko pasirodymuose taip pat galima išgirsti cimbolų, basetlės ar dūdmaišio skambesį.

„Old Mtiebi“ – tai vyrų folkloro ansamblis iš Gruzijos, susikūręs dar 1980-aisiais. Ansamblio tikslas – tradicines liaudies dainas atlikti išlaikant jų autentišką skambesį – tokį, koks girdimas kaimuose ekspedicijų metu renkant tautosaką. „Old Mtiebi“ kompozicijos, atspindinčios skirtingus Gruzijos regionus, pasižymi savita atlikimo maniera. Pasirodymų metu grupės nariai ne tik dainuoja bei groja įvairiais instrumentais, tačiau ir šoka – visai taip, kaip nuo seno darydavo kaimo žmonės. Grupės nariai stengiasi skleisti natūralų džiaugsmą, taip būdingą gruzinų liaudies muzikai.

Şuşa – trio iš Azerbaidžano, vienijantis Gunay Mehdijeva (vokalas), Toghrul Orujov (kemanča, persų tradicinis styginis instrumentas) ir İsmajil Zulfugarov (taras, persų tradicinis styginis instrumentas). Grupės tikslas – pristatyti tradicinę Azerbaidžano muziką ir ypač mugam muzikinę tradiciją, kurioje atsispindi klasikinės poezijos ir savitų muzikinių improvizacijų dermė. Mugam tradicija 2003-aisiais traukta į UNESCO žodinio ir nematerialaus paveldo sąrašą.

Jungtinės Karalystės Lietuvių bendruomenės Londono lietuvių folkloro ansamblis „Saduto“ susikūrė 2005 metais ir nuo tol žiūrovams pristato lietuvių liaudies dainas bei šokius. Ansamblio repertuare gana daug žaidimų ir ratelių, į kuriuos įtraukiamas ir žiūrovas. Londone gyvenantys ir muzikuojantys lietuviai atstovauja skirtingus Lietuvos etnografinius regionus, todėl „Saduto“ renkasi pristatyti visus Lietuvos regionus tiek dainomis, tiek ir tautiniais kostiumais, taip puoselėdami lietuvių ir užsieniečių domėjimąsi lietuvių liaudies kultūra bei tradicijomis.

„Sufi trio“ – tai muzikantai iš Irano, atstovaujantys persų kultūrai. Visi trys muzikantai pavieniui dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose ar ansamblių veikloje ir šiemet kartu susiburs ant „Skamba skamba kanklių“ scenos!

Les Anciens de La Farandole – Alpių ragų muzikantų grupė iš Šveicarijos, Fribūro regiono.

Alpių piemenų ragas – nacionalinis Šveicarijos instrumentas, žinomas jau nuo XVI a. Jį piemenys naudojo komunikacijai kalnuotuose Europos regionuose nuo Alpių ligi pat Karpatų kalnų. Koncertai neapsieina be tradicinių vėliavos mosuotojų – šis paprotys Šveicarijoje žinomas dar nuo viduramžių! Vėliava mosuojama laikantis tam tikrų griežtų taisyklių.

Sõsarõ (liet. „seserys“) – tai seto leelo dainavimo tradiciją puoselėjančių moterų choras iš Estijos. Dainininkės stengiasi išsaugoti Seto regiono tradicinę kultūrą, jo dainų bei instrumentinės muzikos palikimą. Chore šiuo metu dainuoja 16 moterų, dvi iš kurių taip pat pritaria instrumentais.

Rėmėjai

Go to top