Šių metų festivalio baigiamajame koncerte – po festivalio užsienio svečių pasirodymo, visi ansambliai susibursime bendrai dainai, o po to kartu pašoksime.

Ant scenos užlips pagrindiniai užvedėjai ir tarėjai, kiti dainuos aikštėje. Dainų žodžius rodysime ekrane.

Kai kurios jų yra ir leidinyje „Skambiausios festivalio dainos“:
„Oi, an kalno, an aukštojo“ (p. 191),
„Šalyj kelio jovaras stovėjo“ (p. 245),
„Oi lunkela lunkela“ (p. 68),
„Per laukų ajau“ (p. 199),
„Pucinėlia raudoniausias“ (p. 202).

Pridedame ir dainų, kurių nėra dainyne, melodijas bei žodžius:
„Giedu giesmelę“,
„Pavasaris pavandenis“,
„Per kalnelį, per aukštąjį“
„Ir pajauga žali lėipa“, „Jau sutema temela“

O padainavę šoksime šiuos šokius:

Ciciliukė-Marceliukė
Malūnėlis
Ant kalno karklai
Grečenikė
Kleckai
Lakišius
Drailinas
Trepsiukas
Oira
Dirižablis
Gransveras
Suktinis-paskutinis

Mieli ansamblių vadovai,

SSK rengėjai pritarė idėjai prisiminti žaidimus, kuriuos žaisdavome kiemuose XX a. VIII - IX dešimtmečiais ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme surengti „Žaidimų erdvę“. Trečiadienį (05-24) tarp renginių šeimoms (apie 17:30 ir 19:30) žaiskime kartu su savo šeimomis ar ansambliais.

Prašyčiau visų, kurie žaidė kažkada Vilniaus ir kitų miestų kiemuose prisiminti savo žaidimus ir juos parodyti festivalio dalyviams. Tai gali tapti galimybe augantiems vaikams ir jauniems tėvams rasti naujus bendravimo būdus. Kviečiu atsiliepti visus festivalio dalyvius, galinčius parodyti ką nors iš savo vaikystės.

Pavyzdžiui, mano kiemo žaidimai buvo:

"Raganėle pamotėle"
"Lėlių namai"
"Gyveno karta trys velniai"
"Chalum chala"
"Namai dega"
"Skelbiu skelbiu karą"
"Gumos šokinėjimas" ir kt.

Parašykite norintys prisijungti prie idėjos el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Varsa Zakarienė

Mieli dainininkai,

Kaip ir kasmet, per „Skamba skamba kanklius“ renkamės į Pasidainavimo vakarą. Laikas – gegužės 25 d. (ketvirtadienis), 20.00. Vieta – Alumnato kiemas (Universiteto g. 4).

Taigi su džiaugsmu po daugelio metų grįžtame prie ištakų – į tokį mielą Alumnato kiemą! Todėl vakaro pavadinimas – „Oi, seniai, seniai“ (kirčiuoti antruosius skiemenisJ), todėl prisimename „senas“ dainas – šiemet prašome Jus išsirinkti po dvi dainas iš SSK dainyno („Skambiausios festivalio dainos“, 2008); nesvarbu, kokiam ansambliui jos dainyne „priskirtos“. Iš tų dainų vakarui imsime po vieną.  Atsiųskite mums tik pavadinimus iki balandžio 28 d. adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Kaip ir visada pastaraisiais metais, darysime ansambliečių ir visų prijaučiančiųjų ratą, apranga – kaip kam patogu.

Dar patiksliname – šiemet tai Pasidainavimo ir pasišokimo vakaras.

Renginio aprašymas

Rytis Ambrazevičius

SUTARTINIŲ TAKAS, ankstesniuose festivaliuose nusidriekęs Vilniaus senamiesčio gatvelėmis ir Bernardinų sodo takeliais, šiais metais apjuos Rokantiškių piliavietę. Sutartinėmis pagerbsime Piliakalnių metus ir kadaise čia, ant aukšto (35–40 m) stačiašlaičio kalno, stovėjusią Rokantiškių pilį – vieną seniausių Lietuvoje. Manau, kad tai nuostabiausia erdvė sutartinėms, taigi kviečiu visus gausiai dalyvauti!!!

http://kelioneslietuvoje.com/vaizdai-is-rokantiskiu-piliavietes/

Rokantiškių piliavietė iki šiol mažai kam žinoma, net ir dauguma vilniečių nėra apie ją girdėję. Festivalio rengėjai ragina smalsius, mėgstančius keliauti žmones, ateiti iki piliavietės pėsčiomis nuo Pučkorių atodangos. Pėsčiųjų 5–7 km žygiui vadovaus nenuilstanti žygeivė Nijolė Balčiūnienė. Žygeivių laukia ne tik trumpa pažintis su gražiausiomis Vilniaus apylinkėmis, bet ir pasakojimai apie piliakalnius, su jais susijusius istorinius įvykius ir pan.

Visi kiti galės atvažiuoti visuomeniniu arba nuosavu transportu (automobilių pastatymo vietos bus nurodytos vėliau).

Prisiderinant prie šių metų erdvės, siūlyčiau pagalvoti apie tam tikrą sutartinių tematiką: tiktų karinės-istorinės giesmės, taip pat sutartinės, kuriose apgiedami įvairūs medžiai, paukščiai. Be abejo, reikia ir ragų, daudyčių bei skudučių – kuo daugiau.

SUTARTINIŲ TAKAS, penktadienį (gegužės 26 d.) prasidėjęs Rokantiškių pilies kalno papėdėje 20 val., atves ant kalno viršūnės, kur 21 val. prasidės sutartinių vakaras DIJŪTA KOLNALI. Labai tikiuosi, kad tokia iškili erdvė ir vakaro mistika suteiks šiam renginiui ypatingo skambesio. Prašyčiau visų dalyvausiančių atsiųsti 2-3 sutartines (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.), kurios tiktų giedoti ant kalno. Iš jų atrinkčiau tinkamiausias ir nesidubliuojančias su kitų grupių giesmėmis. Po kiek laiko dar atsiųsiu keletą sutartinių, kurias galėtume pagiedoti visi – dideliu būriu.

Beje, informacija tiems, kurie, įsigiedoję, nebegali nustoti :) Pirmą kartą „Skamba skamba kanklių“ istorijoje šio vakaro laikas nebus ribojamas – dalyviai ir žiūrovai galės visiškai atsipalaiduoti ir ištirpti neskubiame sutartinių laike... Nors ir iki pat ryto

Laukiame visų sutartinių mylėtojų,

Daiva

REGISTRACIJOS FORMA https://goo.gl/forms/Oy3xn0uuBdCH6GZ22

 

Daugiau informacijos:

Kristina Aponavičiutė
Tel.: 8 5 279 12 87
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Prisijungimas

Rėmėjai

Go to top