Prezidentė Dalia Grybauskaitė 800x532Gerbiamieji festivalio „Skamba skamba kankliai“ dalyviai, organizatoriai ir svečiai,

Jau keturiasdešimt penktą kartą Vilniaus senamiesčio gatvėse ir aikštėse aidi, skamba, vingiuoja liaudies muzika, dainos ir šokiai. Tai – festivalio „Skamba skamba kankliai“ dovanos visiems Lietuvos žmonėms.

Festivalio sėkmę lemia unikalus jo organizatorių ir dalyvių ryšys su folkloru, kuris per amžius išsaugojo lietuvišką pasaulėvaizdį, mūsų kultūrinius simbolius ir vertybes. Festivalis mokė atrasti ir pamilti liaudies muziką, ją saugoti ir puoselėti ateities kartoms. „Skamba skamba kankliai“ tapo laukiama švente, svarbiu Vilniaus ir visos Lietuvos kultūros reiškiniu, čia savo folkloro tradiciją turi progą pristatyti įvairios Lietuvoje gyvenančios tautos ir užsienio kolektyvai.

Dėkoju visiems, kurie su pasididžiavimu dėvi tautinį kostiumą, dainuoja liaudies dainas, seka pasakas, šoka senuosius šokius ir perduoda šį kultūros lobyną jaunajai kartai. Linkiu, kad festivalio „Skamba skamba kankliai“ aidai dar daug dešimtmečių džiugintų folkloro mylėtojus ir visus Vilniaus svečius.

LR Prezidente

 

Rėmėjai

Go to top