Šis festivalis Vilniuje vyksta jau nuo 1973 metų ir yra vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškosios tautinės muzikos festivalių.

Festivalis vyksta tradiciškai paskutinį gegužės savaitgalį!

Festivalio programoje šalia jau žiūrovų pamėgtų tradicinių renginių – Sutartinių vakaras, Vaikų folkloro diena, Pasidainavimų vakaras, naktišokiai, Kaimo giesmininkų valanda, sekmadienio koncertai Vilniaus senamiesčio kiemuose – atsiranda ir naujos tradicijos – grojimo tradiciniais instrumentais, dainavimo, giedojimo dirbtuvės, Nakties muzikos koncertų ciklas ir kt.

Tai seniausias folkloro festivalis Lietuvoje!

Būdamas seniausias folkloro festivalis jis turėjo ir turi ženklų poveikį visam lietuvių folkloro judėjimui, buvo ir yra ne tik svarbi mūsų etninės kultūros sklaidos bei plėtros dabarties ir istorijos dalis. Sovietmečiu Lietuvos folkloro ansamblių (tuo metu jų buvo per 800) judėjimas buvo ir viena iš pasipriešinimo nutautinimui bei sovietinei ideologijai formų. Be šio etninės kultūros sąjūdžio nebūtų buvę ir „dainuojančios revoliucijos“... SSK Facebook profile pic hq

Prezidentė Dalia Grybauskaitė 800x532Gerbiamieji festivalio „Skamba skamba kankliai“ dalyviai, organizatoriai ir svečiai,

Jau keturiasdešimt penktą kartą Vilniaus senamiesčio gatvėse ir aikštėse aidi, skamba, vingiuoja liaudies muzika, dainos ir šokiai. Tai – festivalio „Skamba skamba kankliai“ dovanos visiems Lietuvos žmonėms.

Festivalio sėkmę lemia unikalus jo organizatorių ir dalyvių ryšys su folkloru, kuris per amžius išsaugojo lietuvišką pasaulėvaizdį, mūsų kultūrinius simbolius ir vertybes. Festivalis mokė atrasti ir pamilti liaudies muziką, ją saugoti ir puoselėti ateities kartoms. „Skamba skamba kankliai“ tapo laukiama švente, svarbiu Vilniaus ir visos Lietuvos kultūros reiškiniu, čia savo folkloro tradiciją turi progą pristatyti įvairios Lietuvoje gyvenančios tautos ir užsienio kolektyvai.

Dėkoju visiems, kurie su pasididžiavimu dėvi tautinį kostiumą, dainuoja liaudies dainas, seka pasakas, šoka senuosius šokius ir perduoda šį kultūros lobyną jaunajai kartai. Linkiu, kad festivalio „Skamba skamba kankliai“ aidai dar daug dešimtmečių džiugintų folkloro mylėtojus ir visus Vilniaus svečius.

LR Prezidente

 

žvakės apkirpta

Festivalio rengėjai

Etno logo spalvotas ant balto           VILNIUS WHITE RGB

Projektą iš dalies finansuoja

LKT Logotipasskaidrus          LRKM logo skaidrus

Mintis, jog Vilniui reikia liaudiškos instrumentinės muzikos festivalio, sukosi dar Vlado Bartusevičiaus bei kitų to meto žymių kultūros veikėjų galvose. Tikroji festivalio pradžios data buvo atrasta Daivos Čičinskienės, ilgametės prie Vilniaus miesto kultūros valdybos veikusios liaudies muzikos sekcijos sekretorės, asmeniniame archyve, protokolų juodraščiuose. Šios iniciatyvos ėmėsi šviesaus atminimo Eugenija Venskauskaitė, kruopščiai bandžiusi surinkti išsibarsčiusius ir nesusistemintus festivalio istorijos faktus.

Skaityti daugiau...

Užpildyk formą

Pasidalink įspūdžiais!

Aprašyk savo įspūdžius formoje arba viename iš socialinių tinklų.

Dalinkis #skambakankliai

Rėmėjai

Go to top